Arsenal wypożyczy Alexa Iwobiego?

Alex Iwobi już wkrótce odejdzie z londyńskiego Arsenalu? Jak ujawnił w swoim ostatnim wywiadzie ojciec 19-letniego skrzydłowego jego syn coraz poważniej rozważa wypożyczenie do innego klubu.

Niezwykle utalentowany pomocnik jak na razie nie może liczyć na występy w pierwszym składzie ekipy z Emirates Stadium. Mimo to kilka drużyn wyraża zainteresowanie młodym Nigeryjczykiem.

– Kilka klubów, nie tylko z Wielkiej Brytanii, chciało pozyskać na zasadzie wypożyczenia Alexa, ale ostatecznie Arsene Wenger zablokował jego przenosiny – powiedział ojciec zawodnika, cytowany przez „Sky Sports”.

– Wszystko dlatego, że bardzo dobrze zaprezentował się podczas przygotowań do bieżącego sezonu ligowego – kontynuował.

– Na tę chwilę Alex Iwobi preferuje przenosiny do drużyny, w której miałby okazję zdobyć potrzebne doświadczenie. Mógłby po tym okresie wrócić do Arsenalu i spróbować powalczyć o miejsce w składzie – zaznaczył.

– Mam nadzieję, że wypożyczenie mojego syna zostanie zatwierdzone tuż po przerwie na reprezentacje. Jeżeli chodzi o klub, w którym będzie grał to mogę powiedzieć na tę chwilę, iż negocjacje trwają – dodał.