Krzysztof Danielewicz trenuje ze Śląskiem Wrocław

Do przebywającej na zgrupowaniu w Żaganiu drużyny Śląska Wrocław dołączył Krzysztof Danielewicz. Pomocnik będzie sprawdzany przez sztab szkoleniowy WKS-u pod kątem przydatności do gry w pierwszej drużynie – podała oficjalna strona wrocławian

22-letni Krzysztof Danielewicz przez ostatnie dwa sezony występował w zespole Cracovii. Po zakończeniu kampanii 2013/2014 nie zdecydował się jednak przedłużyć kontraktu z krakowską drużyną i stał się wolnym zawodnikiem. Teraz będzie sprawdzany przez Śląsk Wrocław i weźmie udział w obozie przygotowawczym dolnośląskiego zespołu.

Młody pomocnik jest rodowitym wrocławianinem, a swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał, podobnie jak Krzysztof Ostrowski – w barwach Parasola Wrocław. W czasach juniorskich Danielewicz reprezentował ponadto barwy Zagłębia Lubin, z którego był wielokrotnie powoływany do kadry Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

W seniorskiej karierze występował w Ruchu Radzionków i wspomnianej Cracovii, z którą awansował w szeregi zespołów piłkarskiej ekstraklasy. Na najwyższym poziomie polskich rozgrywek rozegrał 25 spotkań, w których na boisku przebywał przez 1813 minut i zdobył jednego gola. W minionym piłkarskim roku dwukrotnie wystąpił przeciwko Śląskowi Wrocław, m.in. w spotkaniu, które było trenerskim debiutem Tadeusza Pawłowskiego – w meczu tym Danielewicz został ukarany żółtą kartką.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.