La Liga: Atletico pokonało u siebie SD Eibar

Atletico Madryt wygrało przed własną publicznością z SD Eibar 3:2 (1:2) w niedzielnym meczu 3. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.

Początek spotkania na Wanda Metropolitano należał do przyjezdnych. Już w 7. minucie prowadzenie SD Eibar zapewnił Charles, który dzięki dośrodkowaniu Fabiana Orellany pokonał golkipera rywali. Nieco ponad dziesięć minut później bramkę na 2:0 zdobył Anaitz Arbilla.

W 27. minucie podopieczni Diego Simeone strzelili gola kontaktowego, a jego autorem był Joao Felix, który trafił do siatki przeciwników z bliskiej odległości. W tej sytuacji sędzia nie był pewny, czy uznać gola, ale po weryfikacji VAR zdecydował o jego przyznaniu gospodarzom.

Trafienie na 2:2 zanotował w 53. minucie Victor Vitolo. Hiszpan dopadł do podania Renana Lodiego i skutecznie trafił w prawy dolny róg. Gola na wagę zwycięstwa Atletico w 90. minucie strzelił Thomas.

Ekipa „Rojiblancos” wygrała trzeci ligowy mecz i z kompletem punktów na koncie jest liderem rozgrywek. Zespół z Kraju Basków tylko z jednym „oczkiem” plasuje się na 18. pozycji.

W innym meczu 3. kolejki rozegranym o godzinie 19:00, Espanyol Barcelona przegrał u siebie z Granadą CF 0:3 (0:1). Bramki w tym starciu zdobywali Antonio Puertas w 13., Carlos Fernandez w 68. oraz Ramon Azeez w 74. minucie.