La Liga: Przełamanie Sevilla FC

Sevilla FC pokonał u siebie UD Levante 5:0 w pierwszym sobotnim meczu 21. kolejki hiszpańskiej La Liga. Gospodarze przerwali serię czterech meczów bez wygranej.

Po pierwszej połowie zanosiło się, że gospodarze po raz kolejny mogą rozczarować. W poprzednich czterech stopniach ligowych zdobyli zaledwie dwa punkty i przegrali ostatnie dwa z nich. Miejscowy wynik otworzyli tuż po przerwie za sprawą trafienia Wissama Ben Yeddera. W 61. minucie bramkę na 2:0 zdobył Andre Silva.

W 71. minucie trzeciego gola strzelił Franco Vazquez. Następnie na listę strzelców wpisał się Pablo Sarabia, który wykorzystał rzut karny. W doliczonym czasie gry Sevilla miała jeszcze jedną „11”. Nie wykorzystał jej Quincy Promes, ale popisał się skuteczną dobitką.

Po tej wygranej drużyna ze stolicy Andaluzji zajmuje trzecie miejsce w tabeli ze zdobytymi 36 punktami. W następnym meczu ligowym zagra na wyjeździe z Celtą Vigo. Najpierw jednak zmierzy się w rewanżowym spotkaniu Pucharu Hiszpanii na Camp Nou z FC Barceloną. Pierwsze spotkanie podopieczni Pablo Machina wygrali 2:0.

Natomiast zespół prowadzony przez Paco Lopeza zgromadził 26 „oczek” i plasuje się na 10. pozycji. Jego kolejnym rywalem będzie Getafe CF.

*****
Sevilla FC – UD Levante 5:0 (0:0)
Bramki: Ben Yedder 48, Andre Silva 60, Vazquez 71, Sarabia 78 (rzut karny) Promes 90.
Rzut karny niewykorzystany: Promes 90 (Sevilla FC).