Liga belgijska: Minimalna porażka Standardu Liege

Standard Liege przegrał przed własną publicznością z Sint-Truidense VV 1:2 (1:1) w niedzielnym meczu 25. kolejki ligi belgijskiej.

Kibice zgromadzeni na Stade Maurice Dufrasne na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 21. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Edmilson Junior, któremu asystował Mathieu Dossevi. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Nick Proschwitz.

W drugiej części gry, Proschwitz podwoił swój dorobek strzelecki i zapewnił zespołowi gości komplet punktów. Warto zaznaczyć, że dla 27-letniego Niemca był to pierwszy mecz w barwach „Kanarków”.

Dzięki wygranej, Sint-Truidense VV awansowało na dziewiąte miejsce w tabeli ligi belgijskiej. Podopieczni Chrisa O’Loughlina mają na swoim koncie 29 punktów, z kolei Standard Liege zdobył do tej pory pięć „oczek” więcej i znajduje się na ósmej pozycji.