Liga belgijska: Minimalna wygrana Genk

KRC Genk wygrał na własnym stadionie z SV Zulte Waregem 2:1 (1:1) w piątkowym spotkaniu 22. kolejki ligi belgijskiej.

Kibice zgromadzeni na Cristal Arena na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 17. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Wilfred Ndidi. Kwadrans później do wyrównania doprowadził Christophe Lepoint, któremu asystował Bryan Verboom.

Jeszcze przed przerwą, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Derick Tshimanga, który musiał przedwcześnie udać się do szatni. Mimo gry w osłabieniu, miejscowy potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W końcówce rywalizacji gola na wagę trzech punktów zdobył Nikolaos Karelis, który w tym spotkaniu był zmiennikiem.

Genk zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli ligi belgijskiej. Podopieczni Petera Maesa mają na swoim koncie 31 punktów, z kolei Zulte Waregem zdobyło do tej pory dwa „oczka” więcej i znajduje się jedną lokatę wyżej.