Ligue 2: Wysoka wygrana Dijon

Dijon FCO wygrał przed własną publicznością z FC Bourg-Peronnas 3:0 (2:0) w piątkowym spotkaniu 21. kolejki francuskiej Ligue 2.

Kibice zgromadzeni na Stade Gaston Gerard na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 20. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Julio Tavares. Chwilę później prowadzenie gospodarzy podwyższył Christopher Jullien. Jeszcze przed przerwą drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Gael Andonian, który musiał przedwcześnie zejść do szatni.

Mimo gry w osłabieniu, miejscowi zdołali strzelić trzeciego gola, a dokonał tego Jordan Marie, który jednocześnie ustalił wynik rywalizacji.

Dijon zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli Ligue 2. Podopieczni Oliviera Dall’Oglio mają na swoim koncie 41 punktów, z kolei FC Bourg-Peronnas zdobyło do tej pory 29 „oczek” i znajduje się na ósmej pozycji.

****

Dijon FCO – FC Bourg-Peronnas 3:0 (2:0)
Bramki: Tavares 20, Jullien 27, Marie 56.
Czerwona kartka: Andonian (37, Dijon – za drugą żółtą).

****

Tours FC – Red Star FC 0:0

FC Sochaux-Montbeliard – Chamois Niortais FC 2:3 (2:1)
Bramki: Cisse 2, 45+2 – Teikeu 40 (sam), Tigroudja 48, Kone 79.

US Creteil – RC Lens 1:1 (0:0)
Bramki: Andriatsima 81 – Scaramozzino 90+3.
Czerwona kartka: Diedhiou (90+4, Creteil – za drugą żółtą).

Evian TG – AC Ajaccio 0:2 (0:1)
Bramki: Madri 38, Soares 78 (sam).
Czerwona kartka: Cisse (68, Ajaccio – za drugą żółtą).

Stade Lavallois – AJ Auxerre 4:1 (0:1)
Bramki: Viale 52, Mukiele 57, Malonga 64, Chafik 70 – Courtet 26.

Le Havre AC – Paris FC 2:1 (1:0)
Bramki: Gimbert 16, Mousset 49 – Bahamboula 65.

Nimes Olympique – Clermont Foot 6:2 (3:2)
Bramki: Koura 8, Mounie 16, 69, 82, Briancon 43, Ripart 61 – Diedhiou 5, Dugimont 34.