Liga belgijska: Przegrana drużyny Starzyńskiego

Sporting Club Lokeren przegrał na własnym stadionie 1:2 z Mouscron Peruwelz w spotkaniu ósmej kolejki ligi belgijskiej. Filip Starzyński cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych gospodarzy.

Goście wyszli na prowadzenie już w czwartej minucie gry. Samobójczą bramkę strzelił wtedy Sverrir Ingason. Cztery minuty później był remis. Ayanda Patosi wykorzystał zagranie Mohammada Ghadira i po raz drugi w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania na 2:1 ustalił trzy minuty przed przerwą Noe Dussenne.

W innych sobotnich meczach zwycięstwa odniosły KV Oostende, SV Zulte Waregem i Sint Truidense VV. Dzięki wygranym wszystkie trzy drużyny zajmują trzy czołowe miejsca w tabeli.

W niedzielę w Jupiler Por League odbędą się trzy spotkania. KAA Gent zagra ze Standardem Liege, Charleroi zmierzy się z Anderlechtem Bruksela, a Club Brugge podejmie Waasland Beveren.