Liga bułgarska: Wygrana drużyny Burkhardta

Czerno More Warna z Marcinem Burkhardtem w składzie pokonało na wyjeździe Slavię Sofia 3:1 w meczu 31. kolejki ligi bułgarskiej. Polak wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

Gole dla gości zdobyli Bubacar Njie Kambi, Ivan Kokonow i Mathias Coureur. Honorowe trafienie dla stołecznej drużyny zaliczył Jeremy Manzorro. Slavia od 56. minuty spotkania grała w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył jej bramkarz, Mario Kirev.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, Czerno More zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy spadkowej. Slavia jest o jedną pozycję niżej. Pewne spadku z ligi są Marek Dupnica i Haskovo. Tytuł mistrza kraju zapewnił sobie Łudogorec Razgrad.

Burkhardt w tym sezonie wystąpił w 19 spotkaniach ligowych. Zdobył w nich trzy bramki. 31-letni Polak trafił do bułgarskiego klubu z Miedzi Legnica.