Liga duńska: Parzyszek zadebiutował w nowym klubie

Piotr Parzyszek zadebiutował w barwach Randers FC. Jego drużyna w meczu piątej kolejki ligi duńskiej pokonała na wyjeździe Odense BK 3:2.

Polski napastnik pojawił się na boisku w 87. minucie gry. Zastąpił Viktora Lundberga, który siedem minut wcześniej zdobył decydującą bramkę. Poza nim trafienia dla gości zaliczyli Jeppe Tverskov i Nicolai Brock Madsen, który wykorzystał rzut karny. Gole dla gospodarzy strzelili Ari Skulason i Kenneth Zohore.

Dzięki wygranej zespół Parzyszka zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Ma sześć punktów straty do prowadzącego FC Midtjylland, ale o jeden mecz rozegrany mniej.

21-letni Parzyszek występuje w Randers na zasadzie wypożyczenia z Charltonu Athletic. W zeszłym sezonie grał w Saint Truiden.