Puchar Włoch: Udany debiut Colantuono

Udinese Calcio pokonało drugoligową Novarę 3:1 w meczu trzeciej rundy Coppa Italia. Spotkanie rozegrane zostało na Stadio Friuli w Udine. Po raz pierwszy drużynę z Serie A prowadził Stefano Colantuono, który zastąpił na stanowisku Andreę Stramaccioniego.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Guilherme w 29. minucie gry. Dwie minuty później Udinese prowadziło już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Cyril Thereau. Goście zdołali zdobyć bramkę kontaktową w 73. minucie meczu, po trafieniu Daniele Buzzegoli’ego, ale wynik na 3:1 ustalił pięć minut później Edenilson. Brazylijczyk latem przeszedł do drużyny prowadzonej przez Colantuono z Genoi.

Kolejnym rywalem „Bianconerich” będzie Juventus Turyn. Spotkanie pierwszej kolejki Serie A odbędzie się 23 sierpnia.

Dzisiaj rozgrywane są jeszcze dwa mecze trzeciej rundy Pucharu Włoch. Carpi mierzy się z Livorno, a Torino podejmuje Pescarę.