Liga Europy: Aduriz dał awans Athletic Bilbao

Valencia CF pokonała przed własną publicznością Athletic Bilbao 2:1 (2:0) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. W kolejnej rundzie zagra ekipa z Kraju Basków, bowiem w pierwszym meczu tych drużyn podopieczni Ernesto Valverde zwyciężyli u siebie 1:0.

Na Estadio Mestalla rozpoczęło się po myśli „Nietoperzy”. Po trzynastu minutach gry straty z pierwszej konfrontacji odrobił strzałem z bliska Santi Mina.

Osiem minut przed przerwą podopiecznych Gary’ego Neville’a przybliżył do awansu świetnym uderzeniem głową Brazylijczyk Aderlan Santos.

Losy dwumeczu rozstrzygnął jednak niespełna kwadrans przed końcem trafieniem z kilku metrów Aritz Aduriz. Dla 35-letniego napastnika była to już ósma bramka w obecnej edycji Ligi Europy.