Liga Europy: Lech przegrał z Fiorentiną

AC Fiorentina pokonała na wyjeździe Lecha Poznań 2:0 w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Obie bramki dla włoskiej drużyny zdobył Josip Ilicić.

Goście wyszli na prowadzenie w 42. minucie gry. Ilicić oddał strzał z rzutu wolnego i trafił w okienko bramki Jasmina Buricia. Chwilę wcześniej Dariusz Dudka sfaulował Giuseppe Rossiego przed polem karnym Lecha.

Drugiego gola drużyna „Violi” zdobyła w 84. minucie spotkania. Ilicić otrzymał prostopadłe podanie od Matiasa Fernandeza i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przerzucił piłkę nad Buriciem. Dla Słoweńca było to piąte trafienie w tym sezonie. Do 72. minuty meczu, w zespole z Florencji występował Jakub Błaszczykowski.

W innym spotkaniu w grupie I, Basel pokonało na wyjeździe Belenenses 2:0. Gole dla szwajcarskiego zespołu zdobyli Marc Janko i Breel Embolo.

Po czterech kolejkach fazy grupowej, liderem jest FC Basel, które ma na swoim koncie dziewięć punktów. O trzy mniej zdobyła Fiorentina. Drużyny Lecha i Belenenses zgromadziły po cztery „oczka”.

Kolejnym rywalem drużyny prowadzonej przez Jana Urbana będzie Górnik Łęczna. Mecz piętnastej kolejki Ekstraklasy odbędzie się w niedzielę w Poznaniu.