LE: Asteras ograł APOEL, Piątkowski zmieniony w przerwie, wysokie zwycięstwo Basków

Asteras Tripolis pokonał przed własną publicznością APOEL Nikozja 2:0 (2:0) w spotkaniu 4. kolejki grupy K rozgrywek Ligi Europy. W składzie gości tylko pierwszą połowę zaliczył Mateusz Piątkowski. Po zmianie stron Polaka zastąpił Argentyńczyk Fernando Cavenaghi.

Prowadzenie dla gospodarzy już w drugiej minucie uzyskał jego rodak Facundo Bertoglio. Tuż przed przerwą podwyższył strzałem głową Apostolos Giannou. W drugiej odsłonie konfrontacji, przerwanej na kilkanaście minut z powodu zamieszek na trybunach, nie padło już więcej bramek i dzięki pierwszej wygranej w tej edycji LE ekipa z Grecji awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

APOEL doznał natomiast trzeciej porażki i spadł na ostatnią pozycję. Na czele tej grupy pozostało Schalke przed Spartą Praga. Czwartkowy mecz tych drużyn w stolicy Czech zakończył się remisem 1:1.

Najwyższe zwycięstwo w czwartej kolejce odniósł Athletic Bilbao. Podopieczni Ernesto Valverde rozbili przed własną publicznością Partizan Belgrad 5:1 (3:1).

Na Estadio San Mames dwie bramki dla Basków strzelił Inaki Williams, a na listę strzelców wpisali się również Beńat, Aritz Aduriz oraz Gorka Elustondo. Rywale odpowiedzieli jedynie trafieniem Kameruńczyka Oumarou.

Dzięki trzeciej wygranej „Los Leones” umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Partizan doznał drugiej porażki i spadł na trzecie miejsce.

Na drugą pozycję awansował FC Augsburg, który rozbił u siebie AZ Alkmaar 4:1 (2:1). Zespół z północy Holandii z trzema porażkami na koncie zamyka klasyfikację tej grupy.