Liga grecka: Dziewiąte zwycięstwo w sezonie AEK-u Ateny

Piłkarze AEK-u Ateny pokonali przed własną publicznością w meczu 17. kolejki greckiej ekstraklasy Skodę Ksanti 2:1 (1:1). Dla gospodarzy jest to dziewiąte zwycięstwo w bieżącym sezonie ligowym.

Wynik spotkania otworzył już w 10. minucie Christos Aravidis. Przyjezdni jednak bardzo szybko odpowiedzieli na trafienie podopiecznych Gustavo Poyeta. Siedem minut później do wyrównania doprowadził bowiem Karim Soltani.

Ostatnie słowo należało mimo wszystko do ekipy żółto-czarnych. Decydującego o trzech punktach gola strzelił Helder Barbosa, który bramkarza rywali pokonał tuż po zmianie stron. Dla doświadczonego Portugalczyka jest to szósty gol w obecnie trwającej kampanii.

Warto jednak zaznaczyć, iż końcowy rezultat mógł być zdecydowanie inny, ale tuż po upływie godziny gry rzutu karnego na bramkę nie potrafił zamienić piłkarz gości, Dani Nieto. W efekcie Ksanti zanotowała swoją piątą porażkę.