Liga portugalska: Podział punktów w Guimaraes

Piłkarze Vitorii Guimaraes roztrwonili dwie bramki przewagi i ostatecznie zremisowali na własnym stadionie z FC Arouca 2:2 (2:0). Spotkanie odbyło się w ramach 17. kolejki portugalskiej ekstraklasy.

Gospodarze bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie. W efekcie do szatni schodzi z dwubramkową zaliczką. Na listę strzelców wpisywali się odpowiednio Bakary Sare oraz 20-letni Brazylijczyk Otavinho.

Dzielnie walczący jednak po zmianie stron przyjezdni potrafili odrobić dwa gole straty. Najpierw bramkę kontaktową strzelił Roberto. Natomiast jeden punkt żółto-niebieskim uratował Walter Gonzalez, który futbolówkę w siatce umieścił w 78. minucie.

Vitoria Guimaraes po siedemnastu rozegranych seriach gier zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Z kolei FC Arouca, dla której jest to siódmy podział punktów na boisku rywala w obecnie trwającej kampanii, plasuje się jedną lokatę wyżej.