Liga grecka: Wyjazdowe zwycięstwo AEK-u

AEK Ateny pokonał na wyjeździe Platanias FC 3:0 w meczu szesnastej kolejki ligi greckiej. Dla gospodarzy była to czwarta porażka z rzędu.

W pierwszej połowie, dwa gole dla stołecznego klubu strzelił Helder Barbosa. Wynik na 3:0 ustalił w 82. minucie gry, Rafik Djebbour. Pięć minut wcześniej czerwoną kartką ukarany został napastnik Platanias, Leandro Ramos. Argentyńczyk w przerwie wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Po wygranej, AEK zajmuje drugie miejsce w Superleague Ellada. Ma piętnaście punktów straty do lidera, Olympiakosu Pireus. Platanias jest na dziesiątej pozycji w tabeli.

Dzisiaj w lidze greckiej odbędą się jeszcze dwa spotkania. Levadiakos zmierzy się z Atromitosem, a Panionios zagra z Olympiakosem. Mecz Skody Xanthi z PAOK-iem Saloniki został przełożony.