Liga Mistrzów: Bez niespodzianek w grupie D

Bez większych niespodzianek zakończyły się spotkania 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie D. Juventus Turyn pokonał na własnym stadionie Sevillę FC 2:0 (1:0), natomiast Manchester City wywiózł trzy punkty z Moenchengladbach.

Stara Dama od samego początku rywalizacji z andaluzyjskim klubem kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i w pełni zasłużyła na zwycięstwo. Bramki w tym spotkaniu dla włoskiej ekipy strzeli odpowiednio Alvaro Morata oraz Zaza.

Dużo więcej emocji przeżyli kibice zgromadzeni na Borussia-Park, gdzie do ostatnich sekund ważyły się losy spotkania. Decydującego o końcowym triumfie gola zdobył dla Obywateli z rzutu karnego tuż przed gwizdkiem końcowym starcie Sergio Aguero.

Wcześniej na listę strzelców wpisywali się Andreas Christensen, który niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki, oraz Lars Stindl. 27-latek w 54. minucie wyprowadził dość niespodziewanie na prowadzenie Die Fohlen.

Warto zaznaczyć, iż Grzegorz Krychowiak (Sevilla) rozpoczął mecz w wyjściowym składzie i na placu gry przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut.

Liderem po dwóch seriach gier jest Juventus. Drugie miejsce zajmuje na chwilę obecną Sevilla, natomiast na najniższym stopniu podium plasuje się Manchester City.