Liga Mistrzów: Zwycięstwa gości w grupie A

Zwycięstwami gości zakończyły się oba spotkania Ligi Mistrzów w grupie A. Real Madryt wygrał z Malmoe FF 2:0, a Paris Saint-Germain pokonało Szachtar Donieck 3:0.

W pojedynku rozegranym na Swedbank Stadion oba gole zdobył Cristiano Ronaldo. W 29. minucie Portugalczyk wykorzystał podanie od Isco i umieścił piłkę obok lewego słupka. Wynik meczu podwyższył z kolei w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, pewnie pokonując Johana Wilanda z najbliższej odległości.

Gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę, po tym jak w 78. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Yoshimar Yotun.

W drugim meczu tej grupy zespół Paris Saint-Germain okazał się lepszy od Szachtara Donieck. Wynik rywalizacji otworzył Serge Aurier już w 7. minucie. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej otrzymał doskonałe podanie od Maxwella i głową umieścił piłkę w siatce.

Kwadrans później rezultat podwyższył David Luiz, który ciałem zdołał zmienić lot futbolówki uprzednio zmierzającej w przeciwną stronę. Końcowy wynik ustalił Darijo Srna, który w 90. minucie skierował piłkę do własnej bramki.