Liga Mistrzów: FC Barcelona pokonała Atletico Madryt

FC Barcelona pokonała przed własną publicznością w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu piłkarskiej Ligi Mistrzów Atletico Madryt 2:1 (0:1). Obie bramki dla Dumy Katalonii zdobył Luis Suarez.

Były gracz Liverpoolu na listę strzelców wpisywał się w 63. oraz 74. minucie rywalizacji. Natomiast honorowego w ostatecznym rozrachunku gola dla gości zaliczył 32-letni snajper Los Colchoneros Fernando Torres.

Warto zaznaczyć, iż przyjezdni kończyli ten mecz w osłabieniu, po tym jak w 35. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Fernando Torres. Sędzia główny, Felix Brych pierwsze „żółtko” wlepił Hiszpanowi sześć minut wcześniej.

Spotkanie rewanżowe pomiędzy obiema ekipami zostanie rozegrane już 13 kwietnia (środa) na Estadio Vicente Calderon w Madrycie. Pierwszy gwizdek arbitra nad stadionem rozbrzmi tradycyjnie o godzinie 20:45 czasu polskiego.