Liga Mistrzów: Remis w Paryżu

Paris Saint Germain zremisowało na własnym stadionie 2:2 z Manchesterem City w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Rewanż rozegrany zostanie 12 kwietnia na Etihad Stadium.

Gospodarze byli bliscy wyjścia na prowadzenie w 14. minucie spotkania. Eliaquim Mangala sfaulował w polu karnym Davida Luiza, a sędzia podyktował rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Zlatan Ibrahimović.

Pierwszego gola zdobyli goście. Kevin De Bruyne otrzymał prostopadłe podanie od Fernandinho i oddał mocny strzał w długi róg bramki Kevina Trappa. Było to jego piętnaste trafienie w tym sezonie. Trzy minuty później stołeczna drużyna doprowadziła do wyrównania. Fernando źle przyjął piłkę przed własnym polem karnym, a później trafił nią w Zlatana Ibrahimovicia, dzięki czemu Szwed strzelił gola.

Kwadrans po zmianie stron PSG zdobyło drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową oddał Edinson Cavani, a Hart odbił piłkę na bok. Z bliska do pustej bramki skierował ją Adrien Rabiot.

Wynik na 2:2 ustalił Fernandinho. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłka spadł pod nogi Brazylijczyka, który od razu złożył się do oddania strzału. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od Thiago Silvy i wpadła do bramki.

Kolejnym rywalem paryskiej drużyny będzie Guingamp. Mecz 33. kolejki Ligue 1 odbędzie się w sobotę. Tego samego dnia Manchester City w 33. serii spotkań Premier League zmierzy się z West Bromwich Albion.