Liga Mistrzów: Szalony mecz i podział punktów w Astanie

Piłkarze Galatasaray SK zremisowali na wyjeździe w ramach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z FK Astana 2:2 (1:0). Dla obu zespołów są to pierwsze punkty zdobyte w obecnie trwającej edycji najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie.

Na prowadzenie jako pierwsi wyszli w tym spotkaniu goście środowej rywalizacji. Futbolówkę w bramce tuż po upływie drugiego kwadransa gry umieścił doświadczony Bilal Kisa. 32-latek fantastycznym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza. Asystę przy trafieniu Turka zaliczył Wesley Sneijder.

Do wyrównania doprowadził w 77. minucie Hakan Balta, który dość niefortunnie z najbliższej odległości wpakował piłkę do własnej bramki. Na odpowiedź podopiecznych Hamza Hamzaoglu nie trzeba było długo czekać.

W 86. minucie po raz drugi na prowadzenie wyszli przyjezdni. Na listę strzelców wpisał się Nenad Erić, który dość przypadkowo pokonał własnego golkipera. Ostatnie słowo podczas tego meczu należało jednak do gospodarzy.

Decydującego o podziale punktów gola zdobył na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry strzałem głową z szesnastu metrów Roger Canas. Po dwóch rozegranych spotkaniach piłkarze zarówno FK Astana, jak i Galatasaray SK mogą pochwalić się jednym zdobytym punktem.