Liga portugalska: Czternasta wygrana Benfiki w sezonie

SL Benfica pokonała na wyjeździe w ostatnim sobotnim spotkaniu 18. kolejki portugalskiej ekstraklasy Estoril Praia 2:1 (0:1). Dzięki wygranej lizbońska ekipa odrobiła dwa punkty do liderującego Sportingu.

Pierwszego gola w tym meczu zdobył Leo Bonatini, który dość niespodziewanie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Radość Canarinhos trwała jednak tylko do 52. minuty starcia na Estadio Antonio Coimbra da Mota.

Wówczas do wyrównania doprowadził były napastnik Fulham FC Konstantinos Mitroglou. Ostatnie słowo również należało do przyjezdnych. Decydującą o trzech punktach dla gości bramkę strzelił w 68. minucie rywalizacji Pizzi.

Tym samym drużyna z Estadio da Luz odrobiła dwa oczka straty do Sportingu, który swój mecz tej serii gier zaledwie zremisował. Natomiast Estoril Praia z dwudziestoma punktami na swoim koncie zajmuje obecnie jedenaste miejsce w ligowej tabeli.