Liga szkocka: Wyjazdowa wygrana Aberdeen

Piłkarze Ross County FC przegrali przed własną publicznością z Aberdeen FC 2:3 (1:2) w niedzielnym spotkaniu 23. kolejki ligi szkockiej.

Ekipę „The Dons” do zwycięstwa poprowadził Shaleum Logan, który zdobył dwa gole. 27-letni obrońca wpisał się na listę strzelców w 36. i 60. minucie gry. Trzecie trafienie dla przyjezdnych dołożył Adam Rooney, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Obie bramki dla gospodarzy strzelił w tym starciu Ian McShane. Warto zaznaczyć, że goście przez większość spotkania grali w osłabieniu. Już w 26. minucie czerwoną kartką ukarany został Mark Reynolds, który musiał przedwcześnie udać się do szatni.

Aberdeen zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli ligi szkockiej. Podopieczni Dereka McInnesa mają na swoim koncie 46 punktów, z kolei Ross County zdobyło do tej pory 30 „oczek” i znajduje się na piątej pozycji.