Liga portugalska: Drużyna Kieszka zremisowała ze Sportingiem

Paweł Kieszek rozegrał cały mecz przeciwko Sportingowi Lizbona w 32. kolejce Liga Sagres. Jego Estoril Praia zremisował u siebie ze stołecznym klubem 1:1.

Bramkę dla gospodarzy strzelił w 25. minucie gry, Seba. Dziesięć minut po przerwie wynik meczu na 1:1 ustalił Ewerton. Dla brazylijskiego obrońcy był to pierwszy gol w barwach Sportingu.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu drużyna polskiego bramkarza ma zagwarantowane utrzymanie w lidze. Estoril jest na 12. pozycji w tabeli. Rywalami drużyny prowadzonej przez Fabiano Soaresa będą jeszcze Moreirense i Boavista Porto.

Sporting przerwał swoją serię wygranych meczów z rzędu. Zawodnicy Marco Silvy odnosili zwycięstwa w ostatnich czterech ligowych spotkaniach. Zespół z Lizbony zajmuje trzecie miejsce w lidze, tracąc do Porto pięć punktów. „Smoki” dzisiaj zmierzą się z Barcelos. Jeżeli poniosą porażkę, mistrzem kraju zostanie Benfika Lizbona.