Priemjer Liga: Zenit wygrał i jest bliski mistrzostwa

Zenit Sankt Petersburg pokonał na własnym stadionie FK Rostów 3:0 w meczu 27. kolejki ligi rosyjskiej. Dla piłkarzy Andre Villasa-Boasa to dwunasty mecz z rzędu bez porażki w lidze.

Dwa gole dla obecnych wicemistrzów kraju padły w końcówce pierwszej połowy. Najpierw w 45. minucie spotkania, na listę strzelców wpisał się Oleg Szatow, a trzy minuty później na 2:0 wynik podwyższył Hulk. Dla Brazylijczyka był to czternasty gol w tym sezonie w lidze. 28-letni napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców. Trzy minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry, swoje dwunaste trafienie w lidze zaliczył Jose Salomon Rondon.

Zenit jest liderem ligi rosyjskiej. Ma dziewięć punktów przewagi nad drugim w tabeli, Krasnodarem. Jeżeli jutro drużyna, w której występuje Artur Jędrzejczyk przegra z Amkarem Perm, piłkarze z Sankt Petersburga zostaną Mistrzami Rosji.

Klub z Rostowa nad Donem, po porażce zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Ma trzy punkty przewagi nad strefą barażową i o cztery punkty więcej od Arsenału Tuła, który znajduje się w strefie spadkowej.

W ostatnich trzech kolejkach sezonu gracze Villasa-Boasa zmierzą się z Ufą, Amkarem i Lokomotiwem Moskwa. Rywalami Rostowa będą Mordowija Sarańsk, FK Krasnodar i CSKA Moskwa.