Liga portugalska: Trzecia porażka z rzędu CS Maritimo

CS Maritimo przegrało na własnym stadionie z CF Os Belenenses 1:2 (0:1). Spotkanie pomiędzy obiema ekipami odbyło się w ramach 20. kolejki portugalskiej ekstraklasy.

Strzelanie na Estadio dos Barreiros rozpoczęli przyjezdni już w 21. minucie rywalizacji. Wówczas na listę strzelców wpisał się Fabio Sturgeon. W 65. minucie podopieczni Julio Velazqueza zadali drugi cios i prowadzili już różnicą dwóch goli. Tym razem futbolówkę w siatce umieścił Miguel Rosa.

Zespół Os Verde-Rubros, który od trzech meczów nie potrafi zainkasować w lidze choćby punktu, stać było tylko i wyłącznie na bramkę honorową. Kilka chwil po drugim trafieniu gości rozmiary porażki zmniejszył Brazylijczyk Dyego Sousa.

CS Maritimo na tym etapie rozgrywek plasuje się na trzynastym miejscu w ligowej tabeli. Z kolei CF Os Belenenses zajmuje z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów dziesiątą lokatę. Liderem na chwilę obecną jest Sporting CP.