Liga rosyjska: Amkar Perm wygrał z Kubaniem Krasnodar

Amkar Perm pokonał na własnym stadionie w ramach 28. kolejki ligi rosyjskiej Kubań Krasnodar 1:0 (1:0) i przedłużył passę meczów bez porażki do pięciu.

Jedynego gola w tej rywalizacji strzelił w 27. minucie spotkania Alexandr Prudnikov, który strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gości. Co warte zaznaczenia asystę przy tym trafieniu zaliczył były zawodnik Legii Warszawa Janusz Gol.

Dodatkowo goście przez ostatnie minuty starcia musieli grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Hugo Almeida.

Dzięki wygranej Amkar Perm nie tylko przedłużył o kolejny mecz swoją passę bez porażki, ale także awansował na bezpieczne miejsce w ligowej tabeli. Na chwilę obecną podopieczni Gadży’ego Gadżyjewa plasują się z dorobkiem 28 punktów na 11 miejscu.

Z kolei goście, którzy od kilku serii gier nie grają już o nic, przegrali czwarty mecz z rzędu i zajmują 10 lokatę. Mają na swoim koncie 32 oczka.