Liga rosyjska: Krasnodar coraz bliżej lidera

FK Krasnodar pokonał na wyjeździe w meczu 26. kolejki ligi rosyjskiej Arsenał Tuła 3:0 (1:0). W efekcie podopieczni Olega Kononova zmniejszyli dystans do liderującego Zenitu Sankt Petersburg.

Na prowadzenie przyjezdnych w 38. minucie wyprowadził Roman Szyrokow. Po zmianie stron gospodarze przypieczętowali zwycięstwo nad przedostatnią ekipą ligi. Na listę strzelców tym razem wpisywali się Ari oraz tuż przed końcem rywalizacji Ricardo Laborde.

Dzięki wygranej FK Krasnodar prawdopodobnie utrzyma przewagę nad trzecim w tabeli CSKA Moskwa oraz zmniejszył do sześciu „oczek” dystans do liderującego Zenitu Sankt Petersburg, który swój mecz tej serii gier zaledwie zremisował.

Z kolei brak punktów w tym starciu dla Arsenału Tuła oznacza, iż na kolejny tydzień pozostaną oni w strefie spadkowej. Na chwilę obecną podopieczni Alenicheva tracą do bezpiecznej strefy dwa punkty.

Od pierwszej do ostatniej minuty w barwach gospodarzy występowali Mladen Kascelan, który bronił barw Jagiellonii Białystok i ŁKS-u Łódź, oraz były bramkarz Legii Warszawa Jan Mucha. W zespole w ekipie FK Krasnodar zabrakło Artura Jędrzejczyka, który leczy kontuzję.