Premier Liga: Wyjazdowe zwycięstwo Mordowiji Sarańsk

FK Ufa przegrała na własnym stadionie 1:2 z Mordowiją Sarańsk w spotkaniu 26. kolejki rosyjskiej Premier Ligi. Goście zrewanżowali się tym samym za porażkę 0:2, jakiej doznali przed własną publicznością we wrześniu.

Od początku spotkania to Ufa była w swych poczynaniach bardziej konkretna, ale jej akcje rzadko kończyły się celnym strzałem na bramkę. Po 18 minutach gospodarzy wyprowadził jednak na prowadzenie Marcinho.

Kibice zgromadzeni na Dynamo Stadium Ufa mogli cieszyć się zaledwie cztery minuty. Wtedy do wyrównania doprowadził Perendija. Po zmianie stron Mordowija poszła za ciosem i zwycięskiego, jak się potem okazało, gola zdobył w 62. minucie gry Ebecilio.

Dzięki kompletowi oczek przywiezionemu z Ufy Mordowija oddaliła się od strefy spadkowej na siedem punktów. Ufa wciąż walczy o utrzymanie, mając nad trzynastym miejsce w tabeli jednopunktową przewagę.