Liga rosyjska: Skromne zwycięstwo Zenitu

Piłkarze Zenitu Saint Petersburg pokonali na własnym stadionie w ramach 25. kolejki ligi rosyjskiej Arsenał Tuła 1:0 (1:0) i utrzymali ośmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli Krasnodarem.

Bohaterem spotkania po stronie gospodarzy został były piłkarz Standardu Liege Axel Witsel, który w 17. minucie rywalizacji wpisał się na listę strzelców. Reprezentant Belgii strzałem głową z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

Dzięki wygranej podopieczni Andre Villasa-Boasa utrzymali bezpieczną przewagę nad najgroźniejszymi rywalami w walce o tytuł mistrzowski. Z kolei brak punktów w stolicy Rosji dla Arsenału oznacza, iż zakończyli oni bardzo dobrą serię trzech kolejnych wygranych. W tabeli ligowej plasują się na 14. miejscu.

Od pierwszej do ostatniej minuty w barwach gości występowali Mladen Kascelan, który bronił barw Jagiellonii Białystok i ŁKS-u Łódź, oraz były bramkarz Legii Warszawa Jan Mucha.