Serie A: Trzecia z rzędu porażka Fiorentiny

Fiorentina przegrała przed własną publicznością 1:3 z Cagliari w meczu 32. kolejki Serie A. Dla piłkarzy Vincenzo Montelli to trzecia porażka z rzędu w lidze.

Goście pierwszego gola strzelili w siódmej minucie gry. Po asyście Diego Fariasa na listę strzelców wpisał się Duje Cop. Ten sam zawodnik kwadrans po przerwie, znów po asyście Fariasa, po raz drugi pokonał Neto. Jedynego gola dla piłkarzy z Florencji strzelił Alberto Gilardino po podaniu Juana Vargasa w 75. minucie spotkania. Wynik meczu na 3:1 ustalił Farias w doliczonym czasie gry.

Dla Cagliari było to pierwsze zwycięstwo od dwunastu spotkań. Na początku tygodnia z prowadzenia zespołu zrezygnował Zdenek Zeman. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Gianluca Festa.

Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu, piłkarze Montelli zajmują szóste miejsce w lidze. Mają punkt straty do piątej Sampdorii Genua. Cagliari jest na osiemnastej pozycji w tabeli. Do siedemnastej Atalanty Bergamo traci siedem punktów.

Fiorentina w czwartek wywalczyła awans do półfinału Ligi Europy. Zmierzy się w nim z broniącą tytułu, Sevillą.