Liga Sagres: Lider wygrał z drużyną Makuszewskiego

Benfica Lizbona pokonała na własnym stadionie Vitorię Setubal 2:1 w meczu 30. kolejki ligi portugalskiej. Od 68. minuty spotkania w drużynie gości występował Maciej Makuszewski.

Pierwszego gola zdobyła Vitoria. Już w pierwszej minucie gry na listę strzelców wpisał się Andre Claro, dla którego było to dwunaste trafienie w bieżących rozgrywkach. Gospodarze zdołali odrobić straty jeszcze przed przerwą. Najpierw bramkarza rywali w 19. minucie meczu pokonał Jonas, a pięć minut później wynik na 2:1 ustalił Jardel.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Benfica jest liderem Liga Sagres. Ma dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Sportingiem Lizbona i dziesięć nad trzecim FC Porto. Vitoria Setubal jest na trzynastej pozycji w lidze.

Kolejnym rywalem „Orłów” będzie Rio Ave. Vitoria w następnej serii gier zmierzy sie z Tondelą.