Serie B: Porażka lidera

FC Crotone przegrało na wyjeździe 1:2 z Ceseną w pierwszym meczu 37. kolejki drugiej ligi włoskiej. Dla drużyny prowadzonej przez Ivana Juricia była to pierwsza porażka od 11 marca.

Obie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie spotkania. Dwukrotnie bramkarza rywali, Alexa Cordaza pokonał Camillo Ciano. 26-latek ma obecnie na swoim koncie jedenaście trafień w lidze. Wynik na 2:1 ustalił w 62. minucie gry, Ante Budimir.

Mimo porażki, Crotone wciąż jest liderem Serie B. Ma trzy punkty przewagi nad Cagliari Calcio. Cesena dzięki wygranej awansowała na piątą pozycję w lidze.

Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczą dwie najlepsze drużyny. Cztery kolejne zmierzą się ze sobą w barażach.