Liga szwedzka: Remis rywala Śląska

IFK Goeteborg, które rywalizuje ze Śląskiem Wrocław w eliminacjach do Ligi Europy, zremisowało na wyjeździe 2:2 z IFK Norrkoeping w spotkaniu 16. kolejki ligi szwedzkiej. Dzięki takiemu wynikowi zawodnicy Jorgena Lennartssona pozostali na pierwszym miejscu w tabeli.

Pierwszego gola dla gości strzelił Gustav Svensson w 18. minucie gry. Dwanaście minut później wyrównał Emir Kujović. Po przerwie padły jeszcze dwa gole. Najpierw w 68. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się pomocnik drużyny z Goeteborga, Soren Rieks, a wynik meczu ustalił na 2:2 Alexander Fransson.

Norrkoeping zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Ma trzy punkty straty do IFK Goeteborg.

Śląsk Wrocław w pierwszym meczu ze szwedzką drużyną zremisował na własnym stadionie 0:0. Rewanż rozegrany zostanie w czwartek.