Liga Europy: Łudogorec słabszy od Interu, grał Świerczok

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Łudogorec Razgrad 2:0 (0:0) w meczu 1/16 finału rozgrywek Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień.

Na Huvepharma Arena w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Jakub Świerczok. Polaka zastąpił czternaście minut przed końcem Mavis Tchibota.

Pięć minut wcześniej gola dla gości strzelił Christian Eriksen. Duńczyk przymierzył skutecznie w długi róg z kilkunastu metrów. Już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Belg Romelu Lukaku, wykorzystując podyktowany rzut karny.

Najbliżej awansu do kolejnej rundy wydaje się w tym momencie Eintracht Frankfurt. „Orły” z Hesji rozbiły bowiem u siebie FC Salzburg 4:1 (2:0), a klasycznym hat-trickiem popisał się Japończyk Daichi Kamada.