Liga Mistrzów: Ajax rozbił Lille OSC, porażka Chelsea

Ajax Amsterdam rozbił u siebie Lille OSC 3:0 (1:0) w meczu inauguracyjnej kolejki grupy H rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na Johan Cruijff Arena prowadzenie półfinalistom poprzedniej edycji zapewnił po osiemnastu minutach gry strzałem głową z bliska Quincy Promes. Pięć minut po zmianie stron skutecznym uderzeniem w długi róg z ostrego kąta popisał się Meksykanin Edson Alvarez.

Po kolejnych dwunastu minutach mocnym strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, podwyższył Nicolas Tagliafico, który wcześniej asystował przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy.

W drugim meczu tej grupy Chelsea przegrała przed własną publicznością z Valencia CF 0:1 (0:0). Na Stamford Bridge trzy punkty „Nietoperzom” zapewnił Rodrigo, wykorzystując z bliska sprytne dośrodkowanie z rzutu wolnego. „The Blues” mieli doskonałą okazję do wyrównania, ale rzut karny zmarnował Ross Barkley.