Liga Mistrzów: Awans Manchesteru City i Atalanty, asysta Kądziora

Manchester City pokonał na wyjeździe Dinamo Zagrzeb 4:1 (1:1), a Atalanta BC wygrała z Szachtarem Donieck 3:0 (0:0) na zakończenie rywalizacji w grupie C Ligi Mistrzów.

Na Stadionie Maksimir gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie. Wówczas Damian Kądzior dośrodkował do Daniego Olmo, a ten uderzeniem z pierwszej piłki pokonał golkipera rywali.

Kolejna część spotkania należała jednak już tylko do gości, w barwach których brylował Gabriel Jesus. Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców trzykrotnie. Najpierw wpisał uczynił to w 34. minucie, kiedy po podaniu Riyada Mahreza uderzeniem głową trafił w lewy dolny róg.

Po zmianie stron, w 50. minucie Jesus popisał się indywidualną akcją i strzałem z pola karnego nie dał szans na obronę Dominikowi Livakovicowi. Cztery minuty później 22-latek trafił na 3:1, a przy jego golu asystował Benjamin Mendy. Wynik na 4:1 ustalił w 84. minucie Phil Foden.

Mecz w wyjściowej jedenastce Dinamo rozpoczął Damian Kądzior, który przebywał na boisku do 59. minuty i został zastąpiony przez Marko Djirę. Był to czwarty występ Polaka w tym sezonie fazy grupowej Champions League.

W innym spotkaniu grupy C Atalanta BC pokonała Szachtara Donieck 3:0 (0:0). W 66. minucie Timothy Castagne uderzeniem z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do pustej bramki. Z kolei w 80. minucie Ruslan Malinovsky dośrodkował z rzutu wolnego, a akcję skutecznym strzałem wykpńczył Mario Pasalić. W doliczonym czasie gry zwycięstwo zespołu z Lombardii przypieczętował Robin Gosens.

Zwycięzcą grupy C został Manchester City, który zakończył rywalizację z dorobkiem 14 punktów. Połowę mniej „oczek” zgromadziła na koncie Atalanta BC, która także zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W 1/16 finału Ligi Europy zagra Szachtar Donieck, natomiast w tym sezonie z europejskimi pucharami pożegnało się Dinamo Zagrzeb.