Liga Mistrzów: Awans SSC Napoli, hat-trick Milika

SSC Napoli wygrało u siebie z KRC Genk 4:0 (3:0) w meczu grupy E Ligi Mistrzów. Trzy gole dla włoskiego klubu strzelił Arkadiusz Milik. W innym spotkaniu Red Bull Salzburg przegrał z Liverpoolem FC 0:2 (0:0).

Reprezentant Polski pierwszą bramkę zdobył już w 3. minucie wykorzystując błąd 17-letniego bramkarza KRC Genk. Po raz drugi pokonał Maartena Vandevoordta w 26. minucie, kiedy trafił z kilku metrów po strzale z pierwszej piłki.

Milik hat-tricka skompletował pod koniec pierwszej połowy. Tym razem pewnie zamienił na gol rzut karny.

Polak strzelił trzy gole w 38 minut. Ostatnio szybciej trzykrotnie na listę strzelców wpisał się w 2013 roku Zlatan Ibrahimović, który potrzebował dwóch minut mniej.

Warto dodać, że Milik jest trzecim w historii graczem włoskiego klubu, który zanotował hat-tricka w pierwszej połowie. Wcześniej dokonali tego Simone Inzaghi (Lazio) w 2000 roku oraz Marco Simone z AC Milan cztery lata wcześniej.

W drugiej części spotkania bramkę na 4:0 dla Napoli zdobył Dries Mertens, wykorzystując rzut karny.

Arkadiusz Milik rozegrał 78 minut, natomiast jego klubowy kolega Piotr Zieliński
przebywał o sześć minut krócej.

W belgijskiej ekipie w kadrze meczowej zabrakło Jakuba Piotrowskiego.

W innym meczu grupy E Liverpool FC pokonał na wyjeździe Red Bull Salzburg 2:0 (0:0). Obie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie.

Ekipa „The Reds” objęła prowadzenie w 57. minucie. Wówczas Naby Keita dopadł do futbolówki zagranej przez Sadio Mane i uderzeniem głową z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.

Minutę później prowadzenie przyjezdnych powiększył Mohamed Salah, który wykorzystał błąd defensorów drużyny przeciwnej i strzałem ze skraju pola karnego pokonał Cicana Stankovica.

Podopieczni Juergena Kloppa przypieczętowali awans do fazy pucharowej rozgrywek i zajęli pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 13 punktów. Zespół prowadzony przez Carlo Ancelottiego również zagra w 1/8 finału, zakończył grupową rywalizację na drugiej pozycji, a do zespołu z Premier League stracił punkt.

W Lidze Europy zagra wiosną Red Bull Salzburg, który z dorobkiem 7 „oczek” uplasował się na trzeciej lokacie. Z europejskim pucharami pożegnał się z kolei czwarty KRC Genk.