Liga Mistrzów: FC Barcelona rozbiła Liverpool FC i jest bliżej finału

FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Liverpool FC 3:0 (1:0) w pierwszym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów.

Pierwszego gola na Camp Nou strzelił Luis Suarez. Reprezentant Urugwaju w 26. minucie wykorzystał świetne podanie Jordiego Alby i zaskoczył z bliska golkipera gości.

W 75. minucie na bramkę „The Reds” znów uderzał Suarez, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Dopaść do niej zdołał jednak Lionel Messi, który trafił do pustej bramki.

Argentyńczyk ustalił wynik starcia na 3:0 w 82. minucie, kiedy strzelił efektownego gola bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Chwilę później mógł odpowiedzieć Mohamed Salah, ale trafił tylko w słupek.

Rewanż zostanie rozegrany 7 maja na Anfield Road.