Liga Mistrzów: Pięć goli w Dortmundzie, Borussia lepsza od Interu

sports news

Borussia Dortmund wygrała przed własną publicznością z Interem Mediolan 3:2 (0:2) w meczu czwartej kolejki grupy F rozgrywek Ligi Mistrzów.

W meczu rozgrywanym na Signal Iduna Park pierwsza połowa należała do gości. Już w 5. minucie Lautaro Martinez strzałem prosto w okienko pokonał bezradnego Romana Burkiego. Mediolańczycy powiększyli przewagę w 40. minucie, kiedy Matias Vecino wykorzystał podanie Antonio Candrevy i trafił w lewy dolny róg.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Najpierw w 51. minucie Mario Goetze wypatrzył lepiej ustawionego Achrafa Hakimiego, który pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Niespełna kwadrans później Julian Brandt dopadł do piłki zagranej przez Paco Alcacera i doprowadził do remisu.

Gola na wagę zwycięstwa dortmundczyków strzelił Achraf Hakimi w 77. minucie, a przy jego trafieniu asystował Jadon Sancho.

Mecz na ławce rezerwowych Borussii rozpoczął Łukasz Piszczek, który pojawił się na boisku w 82. minucie.

Drużyna z Zagłębia Ruhry ma na koncie siedem punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy F. Zespół ze stolicy Lombardii z dorobkiem czterech „oczek” plasuje się na trzeciej pozycji.

Zawodnicy Luciana Favre w następnej kolejce zagrają na wyjeździe z FC Barceloną, natomiast podopieczni Antonio Conte zmierzą się ze Slavią Praga.

* * * * * *
Borussia Dortmund – Inter Mediolan 3:2 (0:2)
Bramki: Hakimi 51, 77, Brandt 64 – Lautaro Martinez 5, Vecino 40.

Żółte kartki: Hazard (Borussia) – Biraghi, Skriniar, Candreva (Inter).

Borussia Dortmund: Burki – Hakimi, Akanji, Hummels, Schulz – Witsel, Weigl – Sancho (82. Piszczek), Brandt, T. Hazard (88. Guerreiro) – Goetze (64. Alcacer).

Inter Mediolan: Handanovic – Godin, de Vrij, Skriniar – Candreva, Vecino (68. Sensi), Brozović, Barella, Biraghi (66. Lazaro) – Lukaku (73. Politano), Lautaro Martinez.

Sędziował: Danny Makkelie (Holandia).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.