Ligue 1: Monaco wygrało z Toulouse

AS Monaco pokonało na własnym stadionie Toulouse 4:1 w meczu 35. kolejki Ligue 1. Dzięki wygranej piłkarze z księstwa mają sześć punktów straty do prowadzących w tabeli Lyonu i PSG. Paryżanie dzisiaj zmierzą się z Nantes.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 9. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Bernard Silva. Było to jego piąte trafienie w czwartym meczu z rzędu. Wyrównującą bramkę zdobył w 26. minucie spotkania Martin Braithwaite, ale Monaco jeszcze przed przerwą zdołało ponownie wyjść na prowadzenie. Rzut karny chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy wykorzystał Anthony Martial.

W drugiej części spotkania gospodarze strzelili dwa gole. Joao Moutinho najpierw w 56. minucie spotkania pokonał Aliego Ahamadę, a w doliczonym czasie gry asystował przy bramce Valere 'a Germaina.

Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. W 80. minucie spotkania, sędzia Nicolas Rainville ukarał czerwonymi kartkami Jeana-Armela Kanę-Biyika i Nabila Dirara.

Toulose po porażce zajmuje szesnaste miejsce w tabeli. Ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce piłkarze Domenique Arribage’a zmierzą się z Lille. Rywalem Monaco będzie Olympique Marsylia.