Primera Division: Udany debiut Sandovala

Granada pokonała na wyjeździe Getafe 2:1 w meczu 35. kolejki ligi hiszpańskiej. Drużynę gości po raz pierwszy prowadził Jose Ramon Sandoval.

Dwie bramki dla gości strzelił Youssef El-Arabi. W 14. minucie meczu wykorzystał rzut karny, a drugie trafienie zaliczył w 59. minucie spotkania. Gola dla gospodarzy w ostatniej minucie pierwszej połowy, zdobył Pedro Leon.

Granada przerwała serię meczów bez wygranej. Poprzednie zwycięstwo piłkarze z Andaluzji odnieśli 7 marca. Od tamtej pory nie potrafili zwyciężyć w ośmiu spotkaniach z rzędu. Granada zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu, do znajdującej się w bezpiecznej strefie Almerii, traci trzy punkty.

Dla Getafe to czwarta porażka z rzędu. Piłkarze Pablo Franco znajdują się na czternastej pozycji w lidze. Mają sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.