Ligue 1: Pewne zwycięstwo Lyonu

Olympique Lyon wygrał przed własną publicznością 2:0 z Evian TG w meczu 35. kolejki francuskiej Ligue 1. Jedną z bramek zdobył Alexandre Lacazette, dla którego było to już 27. trafienie w tym sezonie.

Wicelider z Lyonu objął prowadzenie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Grenier podszedł do rzutu wolnego na około 25. metrze od bramki gości i kapitalnym strzałem omijającym mur pokonał Leroya. Na 2:0 podwyższył jeszcze przed przerwą Lacazette, pewnie wykorzystując rzut karny.

Komplet oczek w starciu z Evian dał lyończykom awans na pierwsze miejsce w tabeli, ale jeśli swój mecz wygra w tej kolejce PSG, to paryżanie wrócą na szczyt klasyfikacji. Goście z Evian nie wygrali już piątego spotkania z rzędu i zajmują lokatę w strefie spadkowej.