Ligue 1: Zwycięstwa Bastii i Guingamp, 23 minuty Grosickiego

SC Bastia wygrała przed własną publicznością 1:0 z AS Saint-Etienne w spotkaniu 35. kolejki francuskiej Ligue 1. Swój mecz z Reims wygrało też Guingamp. W bezbramkowym starciu Montpellier z Rennais 27-minutowy występ zanotował Kamil Grosicki.

St. Etienne w najczarniejszym scenariuszu nie przewidywało, że z Korsyki wróci na tarczy – ekipa prowadzona przez Christophe’a Galtiera zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli i wciąż liczy się w walce o podium.

Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze umiejętnie się bronili i to oni przeważali. Ich dobra gra poskutkowała na sześć minut przed końcem, kiedy Danic podał do Ayite, a ten zapewnił Bastii cenne zwycięstwo.

Dzięki przerwaniu fatalnej serii trzech z rzędu porażek Korsykanie awansowali na jedenaste miejsce w tabeli. Saint-Etienne jest piąte, do trzeciego Monaco traci dwa oczka, ale zespół z Księstwa rozegrał jak dotąd o jedno spotkanie mniej.

W innym sobotnim starciu EA Guingamp pewnie pokonało Reims 2:0 po golach Beauvue z rzutu karnego i Mandanne’y. Gospodarze zajęli tym samym dwunastą lokatę, ich rywale znajdują się natomiast tuż nad strefą spadkową.

Montpellier HSC zremisowało przed własną publicznością 0:0 ze Stade Rennais. W 63. minucie meczu w ekipie gości na murawie pojawił się Kamil Grosicki. Jego zespół zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli.