Ligue 1: Pewne zwycięstwo OGC Nice

OGC Nice wygrało przed własną publicznością z GFC Ajaccio 3:0 (1:0) w niedzielnym meczu 31. kolejki francuskiej Ligue 1.

Kibice zgromadzeni na Allianz Riviera na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 14. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Hatem Ben Arfa, któremu asystował Ricardo Pereira.

Gospodarze podwyższyli prowadzenie dopiero w drugiej połowie. Po dograniu Ben Arfy piłkę do siatki skierował Alessane Plea. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, trzeciego gola dla miejscowych zdobył Jean-Michel Seri, który tym samym ustalił wynik rywalizacji.

OGC Nice zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli Ligue 1. Podopieczni Claude Puela mają na swoim koncie 50 punktów, z kolei GFC Ajaccio zdobyło do tej pory 33 „oczka” i znajduje się na osiemnastej pozycji.