Premier League: Tottenham lepszy od Bournemouth

Tottenham Hotspur wygrał przed własną publicznością z AFC Bournemouth 3:0 (2:0) w niedzielnym meczu 31. kolejki angielskiej Premier League. Pełne 90 minut w barwach „The Cherries” rozegrał Artur Boruc.

Kibice zgromadzeni na White Hart Lane na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali niespełna 60 sekund. Na listę strzelców wpisał się wówczas Harry Kane. Anglik wykorzystał dośrodkowanie Kyle’a Walkera i pokonał Artura Boruca strzałem z najbliższej odległości. Kwadrans później Kane podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Asystę przy tej bramce zanotował Dele Alli, który popisał się prostopadłym podaniem omijającym defensywę gości.

W 52. minucie trzeciego gola dla „Kogutów” zdobył Christian Eriksen. Duńczyk wbił piłkę do siatki dobijając uderzenie z dystansu Kane’a.

Tottenham Hotspur zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli Premier League. Podopieczni Mauricio Pochettino mają na swoim koncie 61 punktów, z kolei AFC Bournemouth zdobyło do tej pory 38 „oczek” i znajduje się na trzynastej pozycji.

W drugim spotkaniu Manchester City przegrał derbowy pojedynek z Manchesterem United 0:1 (0:1. Zwycięskiego gola dla „Czerwonych Diabłów” zdobył Marcus Rashford.