Ligue 1: Przełamanie Olympique Lyon

Piłkarze Olympique Lyon pokonali przed własną publicznością w ramach 20. kolejki francuskiej ekstraklasy ESTAC Troyes 4:1 (1:0). Dla Les Gones było to pierwsze spotkanie na nowym obiekcie, Stade des Lumieres.

Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisywali się odpowiednio Alexandre Lacazette, Rachid Ghezzal, Jordan Ferri oraz Claudio Beauvue, który definitywnie wynik rywalizacji ustawił w drugiej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy.

Honorową bramkę dla przyjezdnych zanotował z kolei Fabien Camus. Było to jednak bardzo efektowne trafienie. 30-letni zawodnik popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego. Bez żadnych szans na skuteczną interwencję był w tej sytuacji Anthony Lopes.

Dzięki wygranej Lyon przełamał fatalną serię sześciu kolejnych meczów bez wygranej w Ligue 1. Pozwoliło mu to na chwilę obecną awansować na szóste miejsce w ligowej tabeli. Nie zmieniała się natomiast koszmarna sytuacja Troyes, które nie zanotowało jeszcze triumfu w obecnym sezonie.