Ligue 2: Cenne zwycięstwo RC Lens

Piłkarze RC Lens pokonali na wyjeździe w meczu 20. kolejki francuskiej drugiej ligi Red Star Football Club 2:1 (0:0). Decydującą o losach starcia bramkę goście zdobyli w doliczonym czasie gry do drugiej połowy.

Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił w 60. minucie rywalizacji Ange Plumain, zapewniając tym samym gospodarzom niespodziewane prowadzenie. Do wyrównania kilka chwil później doprowadził jednak Mathias Autret.

Ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Futbolówkę w siatce umieścił Lloyd Palun, który dość niefortunnie pokonał własnego bramkarza.

Dodatkowo warto zaznaczyć, iż drużyna Red Star kończyła ten mecz w osłabieniu, po tym jak w 68. minucie czerwoną kartkę obejrzał doświadczony 30-letni Algierczyk, Hameur Bouazza. Dla byłego gracza Watford FC to pierwsze tego typu napomnienie w bieżącym sezonie. W samej końcówce rywalizacji z boiska wyleciał również Rui Sampaio.

*******
Red Star Football Club 93 – RC Lens 1:2 (0:0)
Bramki: Plumain 60 – Autret 64, Palun 93 (sam.).

Czerwone kartki: Hameur Bouazza (66. minuta, Red Star), Rui Sampaio (90. minuta, Red Star).