Ligue 1: Siódme zwycięstwo Lille

OSC Lille pokonało na własnym stadionie Olympique Lyon 1:0 w meczu 27. kolejki ligi francuskiej. Dla gości była to pierwsza porażka, po trzech zwycięstwach z rzędu.

Jedynego gola w meczu rozgrywanym na Stade Pierre-Mauroy zdobył Sofiane Boufal w 28. minucie gry. 22-letni piłkarz dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału głową, co zmyliło Anthony’ego Lopesa. Dla Marokańczyka było to siódme trafienie w tym sezonie w lidze.

Goście od 60. minuty spotkania musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został wtedy Christophe Jallet. Dwie minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry, sędzia usunął z boiska również Clementa Greniera.

Dzięki wygranej Lille awansowało na dwunaste miejsce w tabeli. Lyon po porażce zajmuje piątą pozycję w Ligue 1.